शनिबार, अशोज ३०, २०७८

नेवार समूदायले आज किजा पूजा मनाउँदै

काठमाडौं मंसिर २,
नेवार समूदायले आज किजा पूजा अर्थात् भाइ पूजा मनाउँदै छन् । काठमाडौ उपत्यकाका अधिकांश नेवार समुदायले तिथी विवादका कारण सोमवार म्हःपूजा र मंगलवार भाइटीका लगाउँने सवालमा भएको निर्णय अनुरुप आइ किजा पूजा मनाएको हो त्यसोत सोमवार भाइटीका गर्ने समुदायको सख्या पनि त्यतिकै रहेको छ । यद्यपी सोमवार भाइटीका नगरेका नेवार समुदायले मंगलवार किजा पूजा सहित टीका लगाउन लागेको हो ।

नेपाल पञ्चाङ्ग निर्णायक समितिले सोमवार भाइटीकाको लागि विहान ११ बजे ३७ मिनेटको उत्तम साइत सार्वजनिक गरेको क्यालेण्डर परम्परा विपरित भएको भन्दै नेवार समुदायले परम्परागत रुपमा आइतवार लक्ष्मी पूजा, सोमवार म्हः पूजा र मंगवलार किजापूजा गर्ने नितिगत निर्णय सहित यस्तो निर्णय गरेको हो । साथै नेवार समुदायले मंगलवार भाइटीकामनाउने भएका कारण सरकारले मंगलवार पनि देशभर सार्वजनिक विदा दिएको छ ।

किजा पूजामा भाइको पूजा गर्ने र दीर्घायूको कामना गर्ने गरिन्छ । हरेक मानिस भित्रको देउता अनि दिदिहिनीबीचको आत्मीयताका लागि नेवाः समूदायमा तिहार प्रशिद्ध छ ।

साल्ट ट्रेडिङ्ग कपोर्रेशन लिमिटेड

कालिमाटी, काठमाडौं
फोन नं: ०१४ २७० ३१५ ,फ्याक्स: ०१४ २७१ ७०४
Email salt@stcnepal.com, admin@stcnepal.com

नेपालको सवैभन्दा पुरानो सुपर मार्केट

विशाल बजार कम्पनी लि.
शुक्रपथ, काठमाडौं, नेपाल

फोन: ०१४ २२८ ३४२, ०१४ २४२ १८५, ०१४ २२२ ४२३
Email: info@bishalbazar.com.np

खबरका दस्तावेजहरु

November 2020
S M T W T F S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031