मङ्लबार, मंसिर २१, २०७८

यस्तो थियो राजधानीको जडीबुटीमा जिल्ला जानेको लर्को [हेर्नुस १६ फोटो]

-अनुप प्रधान-

काठमाडौं बैशाख १०, कोभिड संक्रमणका कारण मुलुकमा जारी बन्दाबन्दी आदेशका कारण सबै मानिस घरमै छन् । एकातर्फ घरबाहिर निस्के कोरोना संक्रमण हुनसक्ने त्रास अर्को तर्फ लकडान आदेशका कारण दैनिक गुजारा गर्न समेत  असहज भएका नागरिक विचल्लीमा परेको छ ।

यसअघि भएको सरसामाग्रीबाट चुलो त बलेको थियो तर पछिल्लो समय लकडाउन लम्विदै गएपछि चुलो समेत बल्न नसक्दा नागरिक आआफ्नो गृहनगर फर्किन संभवभएसम्का विकल्पको खोजी गर्दै भौंतारिदै पैदलै हिँडेको खबर पाएपछि ओखलढुंगा, रामेछाप, दोलखा लगायतका स्थानीय निकायले आफ्ना नागरिकको बिजोग देखेर गाउँ फर्कन विभिन्न जिल्लाका गाउँपालिकाले जडीबुटीसम्म सवारी–साधनको व्यवस्था गरिदिएपछि उनीहरु यहाँ यसरी भेला भएका हुन् ।

राजधानीको जडीबुटीको दृष्यलाइ हेर्ने हो भने प्रसंग आफैमा घाम जस्तै छर्लङ्ग बुझ्न र देख्न सकिन्छ । यद्यपि, पछिल्ला दिनमा रोकिएको ठाउँमा बस्न नसक्नेका लागि कहीँ प्रहरीले खाली ट्रकहरुमा चढाएर र त कहीँ स्थानीय निकायहरुले उद्धार गरेर लैजान थालेका छन् ।

तपाईं फेसबुकयुट्युव मार्फत् पनि हामीसंग जोडिन सक्नुहुन्छ ।

 

साल्ट ट्रेडिङ्ग कपोर्रेशन लिमिटेड

कालिमाटी, काठमाडौं
फोन नं: ०१४ २७० ३१५ ,फ्याक्स: ०१४ २७१ ७०४
Email salt@stcnepal.com, admin@stcnepal.com

नेपालको सवैभन्दा पुरानो सुपर मार्केट

विशाल बजार कम्पनी लि.
शुक्रपथ, काठमाडौं, नेपाल

फोन: ०१४ २२८ ३४२, ०१४ २४२ १८५, ०१४ २२२ ४२३
Email: info@bishalbazar.com.np

खबरका दस्तावेजहरु

April 2020
S M T W T F S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031