शुक्रबार, असार १७, २०७९

सहमतीय सरकार गठनका लागि प्रम निवासमा सर्वदलीय बैठक बस्दै

काठमाडौं आश्विन १८ ,सहमतीय सरकार गठनका विषयमा छलफल गर्न आज बिहान व्यवस्थापिका–संसद्मा प्रतिनिधित्व गरेका ३१ दलको सहभागितामा प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा सर्वदलीय बैठक बस्दै छ । राष्ट्रपति डा रामबरण यादवले गत शुक्रबार संविधानको धारा २९८ को उपधारा (२) बमोजिम <a images (18)सहमतीय सरकार गठनका लागि दललाई आह्वान गरेबमोजिम आज बैठक बस्न लागेको हो ।

सर्वदलीय बैठक बस्नुअघि प्रमुख तीन दल नेपाली काँग्रेस, नेकपा (एमाले) र  एमाओवादीको बैठक बस्ने सम्भावना काँग्रेस निकट एक नेताले जानकारी दिएका छन । राष्ट्रपतिले यस्तो आव्हान गरसंग सहमतिको सरकार गठनका लागि दलले विभिन्न तहमा छलफल चलाइरहेका छन् । ती दलले आन्तरिक र बहुपक्षीय छलफललाई तीव्रता दिइरहेका छन ।
त्यस्तै आजको बैठकमा सहमतीय सरकार गठनको म्याद असोज २१ गतेसम्म रहेको जनाउँदै आजको बैठकमा प्रधानमन्त्री कोइराला तथा प्रमुख दलका नेताहरुले सहमतीय सरकारको आवश्यकता र सान्दर्भिकता बारे स्पष्ट पार्दै सहमतिको राष्ट्रिय सरकार निर्माणमा सहयोगका लागि आग्रह गर्नुहुनेछ बुझिएको छ ।

साल्ट ट्रेडिङ्ग कपोर्रेशन लिमिटेड

कालिमाटी, काठमाडौं
फोन नं: ०१४ २७० ३१५ ,फ्याक्स: ०१४ २७१ ७०४
Email salt@stcnepal.com, admin@stcnepal.com

नेपालको सवैभन्दा पुरानो सुपर मार्केट

विशाल बजार कम्पनी लि.
शुक्रपथ, काठमाडौं, नेपाल

फोन: ०१४ २२८ ३४२, ०१४ २४२ १८५, ०१४ २२२ ४२३
Email: info@bishalbazar.com.np

खबरका दस्तावेजहरु

October 2015
S M T W T F S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930