शुक्रबार, चैत्र १७, २०७९

नेपालको राष्ट्रियता र स्वतन्त्रतामाथि हस्तक्षेप गर्दै अभिव्यक्ति दिने जोन जिङलाई कारवाहीको माग

काठमाडौं आषाढ १८, संयुक्त राष्ट्रसंघअन्र्तगत मानवीय मामिला संयोजन प्रमुख जोन जिङले भूकम्पपीडितलाई अखाद्य वस्तु वितरण गरेको विषयमा नेपाली सञ्चारमाध्यमद्वारा प्रकाशित/ प्रशारित समाचारलाई लिएर दिएको अभिव्यक्तिप्रति नेपाल पत्रकार महासंघले आफ्नो गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको जनाउँदै release 18 asarउनको अभिव्यक्ति प्रति निन्दा र भत्र्सना गरेको छ ।
महासंघका महासचिव उजिर मगरद्दारा जारी विज्ञप्तिमा कुहिएका चामलको तस्वीर, भिडियो सहित प्रकाशित÷प्रसारित समाचारलाई लिएर जोनले नेपाली सञ्चारजगतलाई ‘ननसेन्स’ शब्दसमेत प्रयोग गरी कूटनीतिक मर्यादा विपरित आक्षेप लगाउनु प्रेस तथा अभिव्यक्ति स्वतन्त्रताको हनन् मात्रै नभई यो नेपाली राष्ट्रियता र स्वाधिनतामाथिको ठाडो हस्तक्षेप हो ।

राष्ट्रसंघ भनेको नेपाल पनि हो । एक कर्मचारीले नेपालको राष्ट्रियता र स्वतन्त्रतामाथि हस्तक्षेप गर्दै सहयोग फिर्ता लैजाने जस्ता धम्कीयुक्त अभिव्यक्ति दिने कर्मचारीमाथि तत्काल कारबाही गर्न राष्ट्रसंघसँग महासंघले जोड्दार माग गरेको छ ।

साथै विज्ञप्तिमा नेपाल सरकारका निकाय, राष्ट्रिय मानव अधिकार आयोग, व्यवस्थापिका संसद्को अनुगमन समितिले समेत विश्व खाद्य कार्यक्रम (डब्लुएफपी)बाट अखाद्य चामल, दाल वितरण र अनियमितता भएको भनि कारवाही अघि बढाउने भनिरहेको बेला नेपाल सरकारले पनि जोनको अभिव्यक्तिप्रति गम्भीर प्रतिक्रिया जनाई कार्वाही प्रक्रिया अघि बढाउन समेत महासंघले माग गरेको छ।

NTA

नेपालको सवैभन्दा पुरानो सुपर मार्केट

विशाल बजार कम्पनी लि.
शुक्रपथ, काठमाडौं, नेपाल

फोन: ०१४ २२८ ३४२, ०१४ २४२ १८५, ०१४ २२२ ४२३
Email: info@bishalbazar.com.np

खबरका दस्तावेजहरु