शनिबार, जेष्ठ २७, २०८०

दातृ सम्मेलनको तयारी सम्बन्धमा सरकार र दलहरुहरूबीच छलफल

काठमाडौ आषाढ ८,   विहीवार राजधानीमा  १० गते हुने अन्तर्राष्ट्रिय दातृ सम्मेलन सम्बन्धमा सरकारमा रहेका र सरकार बाहिर रहेका दलहरुहरूबीच आज छलफल भएको छ ।  छलफलमा प्रधानमन्त्री सुशील कोइरालाले दातृ सम्मेलन सम्बन्धमा भइरहेका तयारीबारे जानकारी गराउनुभएको थियो । छलफलका लागि आयोजित बैठकमा प्रधानमन्त्री कोइरालासहित सरकारका मन्त्रीहरुहरू, एमाओवादीका अध्यक्ष एवम् पूर्व प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल, पूर्व प्रधानमन्त्री बाबुराम nepal-government-logoभट्टराई, नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता एवम् पूर्व प्रधानमन्त्री झलनाथ खनाल, मन्त्रिपरिषद्का पूर्व अध्यक्ष खिलराज रेग्मी तथा राजनीतिक दलका नेताहरुहरूको सहभागिता रहेको थियो ।

बैठकपछि अर्थमन्त्री डा रामशरण महतले सम्मेलनका लागि भइरहेको तयारीको जानकारी गराउँदै छलफलमा सहभागी व्यक्तिहरुबाट सुझावहरुहरू लिइएको बुझिएको छ ।    परराष्ट स्रोतका अनुसार दातृ सम्मेलनका हालसम्म विभिन्न ५३ राष्ट्र एवम् संस्थाका २२३ जना विदेशी अतिथीहरु आउने निश्चित भइसकेको  बुझिएको  छ ।  त्यस्तै दातृ सम्मेलन अगावै पुनःनिर्माणलगायतका कुराका लागि संस्थागत निर्णय आवश्यक रहेका कारण ‘भूकम्प प्रभावित संरचनाको पुनःनिर्माणसम्बन्धी अध्यादेश–२०७२’ समेत जारी भईसकेको छ।

NTA

नेपालको सवैभन्दा पुरानो सुपर मार्केट

विशाल बजार कम्पनी लि.
शुक्रपथ, काठमाडौं, नेपाल

फोन: ०१४ २२८ ३४२, ०१४ २४२ १८५, ०१४ २२२ ४२३
Email: info@bishalbazar.com.np

खबरका दस्तावेजहरु

June 2015
S M T W T F S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031