बिहिबार, मंसिर १४, २०८०
Dashain

विवादित बिषयमा सहमति जुटाउन मुख राजनीतिक दलकोको बैठक आज बस्दै

काठमाडौं फागुन २८, संविधानका विवादित बिषयमा सहमति जुटाउन प्रमुख राजनीतिक दलकोको बैठक आज बस्ने भएको छ । विभिन्न तहको अनौपचारिक संवादपछि औपचारिक बैठक बस्न लागेको हो । यसअघि सत्तापक्ष र विपक्षी मोर्चाको शनिबार बसेको बैठकले संविधानका विवादित बिषय मिलाउन चार नेतालाई जिम्मेबारी दिएको 3-dal1थियो ।

आज बैठक बस्ने तयारी भएपनि समय यकिन नभएको प्रधानमन्त्रीका प्रेस सहयोगी प्रकाश अधिकारीले जानकारी दिए । प्रधानमन्त्री सुशील कोइराला, एमाले अध्यक्ष ओली, एमाओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल र मधेशी मोर्चाका तर्फबाट मधेशी जनअधिकार फोरम लोकतान्त्रिकका अध्यक्ष विजय गच्छदारलाई सहमति जुटाउन बैठकले जिम्मेबार दिएपछि चार नेता एकैठाउमा बसेर छलफल गर्न सकेका छैनन ।

यद्यपी मुख्य विवादित विषयमा शासकीय स्वरूप, निर्वाचन र न्याय प्रणालीमा मोटामोटी सहमति जुटे पनि संघीयताको संख्या र सीमांकनका विषयमा सहमति हुन सकेको छैन । तर कांग्रेस र एमालेले पूर्वका झापा, मोरङ, सुनसरी र पश्चिमका कैलाली, कञ्चनपुरको सीमासम्बन्धी विवाद सम्बन्धित क्षेत्रका बासिन्दाको जनमतमार्फत सल्टाउने विकल्प अघि सार्ने तयारी गरेका छन्। त्यसप्रति विपक्षी मोर्चा पनि सकारात्मक देखिएको छ।

NTA

नेपालको सवैभन्दा पुरानो सुपर मार्केट

विशाल बजार कम्पनी लि.
शुक्रपथ, काठमाडौं, नेपाल

फोन: ०१४ २२८ ३४२, ०१४ २४२ १८५, ०१४ २२२ ४२३
Email: info@bishalbazar.com.np

खबरका दस्तावेजहरु

March 2015
S M T W T F S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728