सोमवार, साउन ३०, २०७९

घटदो मूल्यअनुरुपको भाडादर आजदेखि लागु गरिने, काठमाडौं उपत्यकाको न्युनतम भाडा रु१३

काठमाडौं फागुन १८ , पेट्रोलियम पदार्थको मुल्य घटेपछि घटदो मूल्यअनुरुप मन्त्रालयले सवारी साधनको हकमा २ दशमलब ३ प्रतिशत भाडा घटाएपनि यातायात  व्यवसायीले सरकारले घटाएको भाडादर कार्यान्वयना नल्याएपछि सरकारले घटेको भाडादर राजपत्रमा प्रकाशित गर्दै सार्वजनिक यातायातका साधनहरुमा घटाइएको भाडादर आजदेखि लागु गरिने भएको छ ।

सरकारले घटाएको भाडा अनुसार काठमाडौं उपत्यकाको न्युनतम भाडा १३ रुपैयाँ पर्नेछ ।  सरकारले गएको महिनाको २७ गते मिटरजडित ट्याक्सीमा एक दशमलव ६२ प्रतिशत, यात्रुवाहक गाडीमा २ दशमलव ०३ प्रतिशत, तराईमा चल्ने मालबहाक गाडीमा ५ दशमलव २७ प्रतिशत र पहाडमा चल्ने मालबहाक गाडीमा ४ दशमलव ३७ प्रतिशत भाडा घटाएको हो ।

भाडा घटेपनि सार्वजनिक गाडीमा लागू नभएपछि राजपत्रमा नै प्रकाशित गरिएको भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्रालयका सचिव तुलसीप्रसाद सिटौलाले बताउनुभयो । कुनै पनि सरकारी निर्णय राजपत्रमा प्रकाशित भइसकेपछि त्यो कानुन सरह हुँने जानकारी दिदै सचिव सिटौलाले घट्दो भाँडादर कायम नगर्ने सवरी साधालाई कारवाहीगर्ने बताउँनु भएको छ।

साल्ट ट्रेडिङ्ग कपोर्रेशन लिमिटेड

कालिमाटी, काठमाडौं
फोन नं: ०१४ २७० ३१५ ,फ्याक्स: ०१४ २७१ ७०४
Email salt@stcnepal.com, admin@stcnepal.com

नेपालको सवैभन्दा पुरानो सुपर मार्केट

विशाल बजार कम्पनी लि.
शुक्रपथ, काठमाडौं, नेपाल

फोन: ०१४ २२८ ३४२, ०१४ २४२ १८५, ०१४ २२२ ४२३
Email: info@bishalbazar.com.np

खबरका दस्तावेजहरु

March 2015
S M T W T F S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728