मङ्लबार, अशोज १६, २०८०

एमाले महाधिवेशनको निर्वाचनका लागि आयोगबाट कर्मचारी खटिने

काठमाडौँ आषाढ २५, नेकपा एमालेको राजधानीम जारी नवौँ महाधिवेशनमा नयाँ नेतृत्वका लागि हुने निर्वाचनमा पार्टीको केन्द्रीय निर्वाचन आयोगप्रति पूर्ण विश्वास रहेको नदेखिएपछि संवैधानिक निकाय निर्वाचन आयोगको पनि सहयोग लिइने भएको छ । गत आठौँ महाधिवेशनबाट UML_Logo_9_th_Congressसोमनाथ अधिकारी प्यासीको अध्यक्षतामा गठित १३ सदस्यीय केन्द्रीय निर्वाचन आयोगमा रहेका पदाधिकारी पनि समूहगत गुट/उपगुट प्रभावमा पर्नसक्ने भएकाले अध्यक्षका प्रत्याशीहरू माधवकुमार नेपाल र केपी शर्मा ओली दुवै समूहको सहमतिका निर्वाचन आयोगलाई त्यस्तो आग्रह गरिएको हो ।

विद्युतीय मतदान गर्ने यसअघिको निर्णयमा विवाद भएपछि मतपत्रबाट निर्वाचन गर्ने पछिल्लो निर्णयलाई कार्यान्वयन गराउने क्रममा राज्यको निर्वाचन आयोगलाई आमन्त्रण गरिएको पार्टीको केन्द्रीय निर्वाचन आयोगका सदस्य सानुराज पोखरेलले जानकारी दिनुभयो । पोखरेलले निर्वाचन गराउन आयोगबाट ११ जना निर्वाचन कानुन अधिकृत र आवश्यक सङ्ख्यामा गणकहरू आउने जानकारी दिनुभयो । पार्टीको आयोगका वर्तमान पदाधिकारीमध्ये अध्यक्ष सोमनाथ अधिकारी प्यासी, सदस्यहरू महेश नेपाल, रामप्रसाद श्रेष्ठ, लालुबाबु यादव र पोखरेलले कुनै पदमा उम्मेदवारी नदिने भएकाले उहाँहरू निर्वाचनको प्रक्रियामा सहभागी हुनुहुने छ ।

आयोगले विभिन्न १२ मतदान केन्द्र र ३० मतपेटिकाको व्यवस्था गर्नेछ । यसैगरी, निर्वाचनमा आठ किसिमका आठ रङ्गका मतदानपत्र प्रयोग हुनेछ । विधानले व्यवस्था गरेअनुसार नयाँ र विभिन्न कोटाका आधारमा मतपत्र प्रकाशित हुनेछ । निर्वाचन आयोगले राष्ट्रिय सभागृहमा सचिवालय स्थापना गरेको छ तर या स्थललाई पार्टीले आजसम्म मात्र बुकिङ गरेको छ । आज विधान संशोधन पारित भएमा बिहीबार बिहान मनोनयन प्रक्रिया प्रारम्भ हुनेछ । मतदान सकिएपछि पदाधिकारीको मतगणना महाधिवेशनस्थल भृकुटीमण्डपमा र केन्द्रीय कमिटीका सदस्यको मतगणना पार्टी केन्द्रीय कार्यालय बल्खुमा हुनेछ । रासस

NTA

नेपालको सवैभन्दा पुरानो सुपर मार्केट

विशाल बजार कम्पनी लि.
शुक्रपथ, काठमाडौं, नेपाल

फोन: ०१४ २२८ ३४२, ०१४ २४२ १८५, ०१४ २२२ ४२३
Email: info@bishalbazar.com.np

खबरका दस्तावेजहरु