थाइल्याण्डका प्रधानमन्त्री सिनावात्रालाई सत्ताच्युत गरी सेनाद्धारा सत्ता कब्जा

सैनिक कानुन (मार्शल ल) लागू भएको घोषणा

एजेन्सी ज्येष्ठ ६,  थाइल्याण्डमा सरकार विरोधी आन्दोलन चर्किरहेको बेला सेनाले सत्ता कब्जा गरेको छ । सेनाले प्रधानमन्त्री यिङलक safe_imageसिनावात्रालाई सत्ताच्युत गरी सत्ता हातमा लिएको घोषणा गर्दै त्यहाँका सैनिक प्रमुख प्रयुधन चान ओचाले एक वक्तव्य जारी गर्दै सत्ता पक्ष र विपक्षबीच बढ्दो तनावका कारण देखिएको अशान्ति न्युनकरण गर्न सत्ता हातमा लिनु परेको बताएको छ । थाइल्याण्डमा विगत लामो समयदेखि सरकार पक्ष र विपक्षीले सडक आन्दोलन चर्काएर अशान्तिको वातावरण मौलाउँदै आएको थियो । सेनाको यो कदम पछि सरकार समर्थकले अर्को आन्दोलनको थालनी गर्ने सक्ने अनुमान समाचारस्रोहरुले गरेका छन । फलस्वरुपराजधानी बैंककमा ठूलो सङ्ख्यामा सैनिक परिचालन गरिएको छ ।

यद्यपी सैनिक प्रमुख प्रयुधनले आफ्नो वक्तव्यमा सत्ता पक्ष र विपक्षबीच बढ्दो तनावका कारण देखिएको अशान्ति न्युनकरण गर्न सत्ता हातमा लिएको र छिटै सबै पक्षबीच सहमति भएपछि पछिआफुहरु हट्ने बताएका छन् । त्यस्तैविज्ञप्तिमा मार्शल ल’ अनुरुप केही टेलिभिजनहरुलाई हाल सञ्चालित कार्यक्रम बन्द गर्न पत्राचार गरिएको बताइएको छ । हालको सत्तापक्ष र विपक्षका रुपमा निकै कडा रुपमा बिभाजन भएको सो देशमा सैनिकले मङ्गलबार सो कानुन लगाएको समाचारमा जनाइएको छ । केही टिभी च्यानलहरु पनि बन्द गर्न पत्राचार गरिएको छ । ती च्यानलले कुनैले सरकारी पक्षका र कुनैले विपक्षीहरुका मात्र समाचार दिएको भन्दै च्यानलहरु बन्द गराइएको छ।

NTA

नेपालको सवैभन्दा पुरानो सुपर मार्केट

विशाल बजार कम्पनी लि.
शुक्रपथ, काठमाडौं, नेपाल

फोन: ०१४ २२८ ३४२, ०१४ २४२ १८५, ०१४ २२२ ४२३
Email: info@bishalbazar.com.np

खबरका दस्तावेजहरु