विश्व नारी साहित्य सम्मेलन जेठमा,डा गिरीलाई रु पाँच लाख पुरस्कार

  काठमाडौं चैत्र २५, त्रिमूर्ति निकेतनबाट गठित ‘विश्व नारी नेपाली साहित्य सम्मेलन’ आगामी जेठ १५–१७ गते काठमाडौंमा हुने भएको छ । सम्मेलनमा नेपालका १४ अञ्चल र नेपालबाहिरका अफ्रिका, अमेरिका, अस्ट्रिया, अस्ट्रेलिया, इजरायल, ओमान, दक्षिण कोरिया, क्यानडा, चीन, जर्मनी, जापान, नर्वे, Banira-Giri-coverपोर्चुगल, फ्रान्स, बहराइन, बेलायत, भारत, भियतनाम, म्यान्मा र स्विट्जरल्यान्डमा बस्ने नेपाली नारी स्रष्टाले कार्यपत्रमार्फत सहभागिता जनाउने छन् ।

सम्मेलनकै अवसरमा डा वानिरा गिरीलाई रु पाँच लाख राशिको पुरस्कारसहित ‘नेपाली साहित्यका विश्व नारी रत्न’ को औपचारिक उपाधि प्रदान गरिने निकेतनका सदस्यसचिव नरेन्द्रराज प्रसाईंले जानकारी दिनुभयो ।

सम्मेलनको क्रममा विश्व नारी नेपाली कविता’ ‘विश्व नारी नेपाली कथा’,लगायत १४ पुस्तक प्रकाशन गरिने बुझिएको छ । साथै नरेन्द्रराज र इन्दिरा प्रसार्इंको सम्पादनमा ‘कवितामा वानीरा’, ‘वानीरा गिरीको कृतिस्तम्भ’, ‘विश्व नारी नेपाली साहित्यको रेखाङ्कन’ र ‘चौध अञ्चलमा नारी साहित्य’ नामक कृति पनि सम्मेलनका अवसरमा प्रकाशन हुने जनाइएको छ ।

NTA

नेपालको सवैभन्दा पुरानो सुपर मार्केट

विशाल बजार कम्पनी लि.
शुक्रपथ, काठमाडौं, नेपाल

फोन: ०१४ २२८ ३४२, ०१४ २४२ १८५, ०१४ २२२ ४२३
Email: info@bishalbazar.com.np

खबरका दस्तावेजहरु

April 2014
S M T W T F S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930