बुधबार, अशोज १७, २०८०

महासंघको विधान समावेशी बनाउन विधान संशोधन प्रस्तावमा सहमति

काठमाडौँ वैशाख १६, पत्रकारसँग सम्बन्धित झण्डै एक दर्जन संघ संगठनको सहमति पछि नेपाल पत्रकार महासंघलाई समावेशी बनाउन विधान संशोधन प्रस्तावमा सहमति जुटेको छ । अब महासंघको विधान समावेशी बन्ने निश्चित भएको महासंघका केन्द्रीय कोषाध्यक्ष शीतल साहले एक जना patrakar-mahasangसमावेशी उपाध्यक्ष थपिएको छ । महिला र समावेशी र एसोसिएट गरी सचिव तीन जना थपिएको बताउँनु भएको छ ।

साथै खुला सदस्य संख्या सात बनाइएको छ । त्यसमा एक जना अपांगता भएका पत्रकारबाट र एक जना अल्पसंख्यक समूदायबाट राखिएको छ । महासंघको मौजुदा खुला सदस्यको व्यवस्था थिएन । त्यस्तै केन्द्रीय सभासद छनोटकालागि ७ बराबर एक जना चुनिदै आएकोमा अबदेखि १० साधारण सदस्य बराबर एक जना कायम गने नितिगत सहमति कायम गरिएको छ ।

केन्द्रीय सभासद् संख्या बढि भएपछि महाधिवेशनमा आर्थिक भार बढेको भन्दै सभासद् संख्या घटाइएको केन्द्रीय सदस्य वालकृष्ण बस्नेतले जानकारी दिए । उनका अनुसार हाल कायम १५ सय सभासद्बाट घटेर १ हजार बनाउँदा ४० प्रतिशत खर्च कम हुँने भन्दै बस्नेतले विधान संशोधन प्रस्तावलाई वैशाख २० गतेदेखि हुने २४ औं महाधिवेशनमा पेस गर्ने जानकारी दिएका छन ।

सहमतिपत्रमा प्रेस चौतारी नेपाल, प्रेस युनियन, क्रान्तिकारी पत्रकार संघ, क्रान्तिकारी पत्रकार महासंघ, मधेसी पत्रकार संघ, आदिवासी जनजाति पत्रकार महासंघ, जागरण मिडिया सेन्टर, मधेस मिडिया हाउस, सञ्चारिका समूह र क्रियाशिल पत्रकार महिला समूहले हस्ताक्षर गरेका छन ।

 

NTA

नेपालको सवैभन्दा पुरानो सुपर मार्केट

विशाल बजार कम्पनी लि.
शुक्रपथ, काठमाडौं, नेपाल

फोन: ०१४ २२८ ३४२, ०१४ २४२ १८५, ०१४ २२२ ४२३
Email: info@bishalbazar.com.np

खबरका दस्तावेजहरु

April 2014
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031