शुक्रबार, बैशाख ७, २०८१

विधानसभा अध्यक्षको निर्वाचन भोलि, एमालेको तर्फबाट नेम्बाङ र एमाओवादीको तर्फबाट महरा उम्मेदवार

काठमाडौं फागुन ५, विधानसभाको अध्यक्षको लागि भोलि व्यवस्थापिका संसदमा निर्वाचन हुने भएको छ । व्यवस्थापिका संसद कार्यव्यवस्था समितिको imageसुझावमा संविधान सभाका ज्येष्ठ सभाध्यक्षले निर्वाचनका लागि तोकेको मिति र समय अनुरुप भोलि अपरान्ह ५ बजे हुने भएको छ । निर्वाचनमा नेकपा एमालेले सुबास नेम्बाङलाई सभामुखको उम्मेदवारी बनाउने घोषणा यसअघिनै गरिसकेको छ भने एमाओवादीले भने संविधान निर्माणको प्रक्रिया सहज बनाउन सभाध्यक्ष पद आफूहरूले पाउनुपर्ने दाबी सहित कृष्णबहादुर महरालाई उम्मेदवार बनाउँने तयारी गरिरहेको छ ।

यसैवीच निर्वाचन सम्बन्धीप्राप्त थप जानकारी अनुसार राजनीतिक सहमतिका आधारमा चयनका लागि सोमबार अपराह्न १ देखि २ बजेसम्म प्रस्ताव दर्ता गर्नुपर्छ । सहमति नभए मंगलबार १ देखि २ बजेसम्म उम्मेदवारी दर्ता हुँने बताईएको छ । निर्वाचन प्रयोजनार्थ कांग्रेसले आफ्ना सबै सभासदलाई अनिवार्य उपस्थित हुन ह्विप जारी गरेको छ । संविधानसभारकार्यव्यवस्था समितिका सदस्य चीनकाजी श्रेष्ठद्वारा जारी ह्विपमा कसलाई मतदान गर्ने भन्ने विषय भने उल्लेख छैन ।

NTA

नेपालको सवैभन्दा पुरानो सुपर मार्केट

विशाल बजार कम्पनी लि.
शुक्रपथ, काठमाडौं, नेपाल

फोन: ०१४ २२८ ३४२, ०१४ २४२ १८५, ०१४ २२२ ४२३
Email: info@bishalbazar.com.np

खबरका दस्तावेजहरु

February 2014
S M T W T F S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31