मङ्लबार, अशोज ११, २०७९

संविधानसभालाई पूर्णता दिएरमात्र बैठक आह्वान गर्नुपर्ने भन्दै सर्वोच्चमा रिट दर्ता

 काठमाडौँ पौष २८, शनिवार मन्त्रीपरिषदका अध्यक्ष खिलाराज रेग्मीले आगामी माघ ८ गतेका लागि संविधानसभाको पहिलो बैठकआव्हान गर्नु भएको विधि र प्रक्रिया गलत रहेको जिकिर सहित संविधानसभामा २६ सदस्य मनोनयन गरेर मात्र बैठक आह्वान गर्न माग गर्दै आज सर्वोच्च अदालतमा रिट निवेदन दायर भएको छ ।

suprim-cort1अधिवक्ता सल्लु तिवारीले दायर गरेको निवेदनमा संविधानको धारा ६३(क), (ख) र ९ग०मा उल्लेख भएबमोजिम निर्वाचित, समानुपातिक र मनोनीत सदस्य गरी ६०१ जनाको संविधानसभालाई पूर्णता दिएर मात्र प्रधानमन्त्रीले बैठक आह्वान गर्नुपर्ने उल्लेख रहेको र त्यस्तै धारा ६३ बमोजिम संविधानसभाले पूर्णता नपाई बैठक आह्वान गर्ने धारा ६९ सक्रिय हुन नसक्ने भएकाले उल्लेखित व्यहोरा र भावनाविपरीत बैठक आह्वान गर्दा जनताको मौलिक हकमा समेत आघात पर्ने र विधिशास्त्र विपरीत हुने धारा ६३ लाई सक्रिय गराएर मात्र धारा ६९लाई क्रियाशील गराउनका लागि रिट निवेदनमा परमादेशलगायत आदेश जारी गर्न माग गरिएको छ ।

साल्ट ट्रेडिङ्ग कपोर्रेशन लिमिटेड

कालिमाटी, काठमाडौं
फोन नं: ०१४ २७० ३१५ ,फ्याक्स: ०१४ २७१ ७०४
Email salt@stcnepal.com, admin@stcnepal.com

नेपालको सवैभन्दा पुरानो सुपर मार्केट

विशाल बजार कम्पनी लि.
शुक्रपथ, काठमाडौं, नेपाल

फोन: ०१४ २२८ ३४२, ०१४ २४२ १८५, ०१४ २२२ ४२३
Email: info@bishalbazar.com.np

खबरका दस्तावेजहरु

January 2013
S M T W T F S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031