बुधबार, अशोज १७, २०८०

आयोगले निर्वाचनको अन्तिम परिणाम सरकार र संसद सचिवालयलाई बुझाइयो

 काठमाडौँ पौष १९ , निर्वाचन आयोगले संविधानसभा निर्वाचन २०७० को परिणाम सरकार र संसद सचिवालयलाई आज बुझाएको छ । आयोगका सचिव नरेन्द्र nirvachan-aayogदाहाललगायतका टोलीले मुख्य सचिव लीलामणि पौड्याल र संसद सचिवालयका महासचिव मनोहरप्रसाद भट्टराईलाई निर्वाचन परिणाम बुझाएको आयोगका प्रवक्ता वीरबहादुर राईले जानकारी दिनुभयो । यसअघि आयोगले निर्वाचनको अन्तिम परिणाम राष्ट्रपति डा रामवरण यादवलाई बुझाएको थियो ।

राष्ट्रप्रमुख, सरकार र संसद सचिवालयलाई परिणाम बुझाउने प्रावधानअनुसार बुझाइएको हो । आयोगले प्रत्यक्षतर्फको २४० जना र समानुपातिक निर्वाचन प्रणाली तर्फको ३३५ गरी ५७५ जनाको नामावली बुझाएको हो । यसरी बुझाइएको नामावली राजपत्रमा प्रकाशित गर्नुपर्नेसमेत प्रावधान रहेको छ । सबै निकायलाई परिणाम बुझाएपछि निर्वाचन परिणाम राजपत्रमा प्रकाशित हुनेछ । सरकारले २६ जनालाई मनोनित गरेपछि संविधानसभा सदस्यको सङ्ख्या ६०१ पुग्नेछ ।

NTA

नेपालको सवैभन्दा पुरानो सुपर मार्केट

विशाल बजार कम्पनी लि.
शुक्रपथ, काठमाडौं, नेपाल

फोन: ०१४ २२८ ३४२, ०१४ २४२ १८५, ०१४ २२२ ४२३
Email: info@bishalbazar.com.np

खबरका दस्तावेजहरु

January 2013
S M T W T F S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031