सोमवार, बैशाख ३, २०८१

कांग्रेसले विवाद विमतिकाबीच छनौट गरेका समानुपातिक तर्फका सभासदहरुको यस्तो छ सूची

काठमाडौ, पुस १५ ,संविधानसभाको सबैभन्दा ठूलो दल नेपाली काँग्रेस केन्द्रीय कार्यसमितिले संस्थापन पक्षका ५५ र देउवा पक्षका ३६ जनाकावीच भागवण्डा गर्दै विवाद विमतिकाबीच संसदीय समितिले टुंगो लगाएको ९१ जना समानुपातिक तर्फका सभासदहरुको नाम अनुमोदन गरि निर्वाचन आयोगमा बुझाइएको छ । यसरी काँग्रेस केन्द्रीय BP_smriti_bhawan_Nepali_congressसमितिले अनुमोदन गरेको नामावलीमा १२ जना केन्द्रीय सदस्यहरुले असहमति जनाउँदै नोट अफ डिसेन्ट लेखेका छन् ।

तथापी काँग्रेसले आज आयोगमा बुझाएको सभासदहरुमा क्रमस   १ चित्रलेखा यादव – सिरहा,२ गोपालमान श्रेष्ठ-स्याङजा,३ कुलबहादुर गुरुङ -इलाम, ४लीला कोइराला- धनुषा,५ दिलबहादुर घर्ती- लमजुङ,६ नरेन्द्रविक्रम नेम्वाङ-झापा,७ प्रदीप गिरी-सिरहा,८ ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्की-भोजपुर,९ मिनेन्द्रप्रसाद रिजाल-मोरङ,१० प्रकाशशरण महत- नुवाकोट,११ मानबहादुर विश्वकर्मा-अर्घाखाँची,१२ सुजाता कोइराला -मोरङ,१३ मनमोहन भट्टराई-भक्तपुर,१४ महालक्ष्मी उपाध्याय डिना-मकवानपुर,१५ आनन्दप्रसाद ढुंगाना-धनुषा,१६ सूर्यमान गुरुङ-ताप्लेजुङ,१७ कमला पन्त- गोरखा,१८ अम्बिका बस्नेत-काठमाडौँ,१९ धनराज गुरुङ-स्याङजा,२० महेन्द्र यादव-धनुषा, २१ रत्न शेरचन-बाग्लुङ,२२ मिनबहादुर विश्वकर्मा-सुनसरी,२३ बद्रीप्रसाद पाण्डे-बाजुरा,२४ जीवन परियार-कास्की,२५ ईश्वरी न्यौपाने-कैलाली,२६ सिता गुरुङ-तेह्रथुम,२७ कविताकुमारी सरदार-मोरङ,२८ मिनाक्षी झा-धनुषा,२९ सुजाता परियार- ईलाम,३० कुमारीलक्ष्मी राई-भोजपुर, ३१ चिनकाजी श्रेष्ठ-गोरखा,३२ रामचन्द्र पोखरेल-तनहुँ,३३ अशोक कोइराला-मोरङ,३४ गणेशप्रसाद विमली- तेह्रथुम,३५ जगदीश्वरनरसिंह- केसी-नुवाकोट,३६ तारिणीदत्त चटौत-कञ्चनपुर,३७ भरतबहादुर खडा-डोटी,३८ ध्रुव वाग्ले-तनहुँ,३९ बलदेव बोहरा-कन्चनपुर,४० सरिता प्रसाई-झापा,४१ मधु शाही ठकुरी-बारा,४२ अनिता देवकोटा-दाङ,४३ रिता शाही-हुम्ला,,४४ मिठु मल्ल-रुकुम,४५ चन्द्रादेवी जोशी- बझाङ, ४६ डा. आरजु राणा देउवा- डडेल्धुरा,४७ दीपशिखा शर्मा-सिन्धुली,४८ शिला शर्मा -दाङ, ४९ मुक्ताकुमारी यादव-धनुषा,५० संगीता मण्डल -महोत्तरी,५१ कौशर शाह-काठमाडौँ,५२ रश्मी ठाकुर-धनुषा,५३ सरस्वती खातुन हलुवाईनी-बाँके,५४ प्रमिलादेवी दास- धनुषा,५५ उषा गुरुङ-झापा,५६ राज्यलक्ष्मी श्रेष्ठ-काठमाडौँ,५७ सरस्वती वजिमय-खोटाङ,५८ पुष्पलता लामा-धनुषा,५९ विन्दादेवी आले -कास्की,६० अन्जना ताम्ली- धनकुटा,६१ सुवर्ण ज्वारचन-गुल्मी,६२ अन्जनी श्रेष्ठ-चितवन,६३ महेन्द्रकुमारी लिम्बू-झापा,६४ ओमदेवी मल्ल जोशी- काठमाडौँ,६५ कल्पना सोप-डोटी,६६ आशा विक- बाँके,६७ विष्णुमाया परियार-चितवन,६८ सावित्रीदेवी चौधरी-चितवन,६९ भुटनीदेवी खवास-मोरङ,७० लक्ष्मीदेवी भण्डारी-धनुषा, ७१ मोहनकुमार राई-काठमाडौँ,७२ दिलमान पाख्रिन-धादिङ,७३ अमरसिंह पुन-रोल्पा, ७४ झुलबहादुर आले-तनहुँ,७५ मनोहरनारायण श्रेष्ठ-धनकुटा,७६ लालबहादुर घले- सुर्खेत,७७। खड्गबहादुर बस्याल-सुर्खेत,७८ रन्जीत कर्ण-सप्तरी,७९ अमियकुमार यादव-सिरहा,८० लालबाबु सिंह भुईहार-बारा,८१ बादशाह कुर्मी-बाँके,८२ अब्दुल हमिद सिद्दिकी-बाँके,८३ अमृतलाल राजवंशी-झापा,८४ शान्तिदेवी चौधरी-उदयपुर,८५ बुद्धिसागर चौधरी-कैलाली,८६ हरेशप्रसाद महतो-सर्लाही,८७ मुख्तार अहमद -सिरहा,८८ डिल्लीबहादुर चौधरी-दाङ,८९ प्यारेलाल राना -कैलाली,९० मैकुलाल बाल्मीकी-बाँके,९१ नरभान कामी-डडेल्धुरा रहेका छन ।