शुक्रबार, अशोज ८, २०७८

असहमति र असन्तोषकाबीच कुन दलबाट को समानुपातिकतर्फ सभासद भए ?

bicc 1 (1)काठमाडौं पौष १६, संविधान सभाको निर्वाचनमा मुलुकका तीन ठूला दलहरु क्रमस नेपाली काँग्रेस नेकपा एमाले र एमाओवादीको लगायतका अन्य दलकोतर्फबाट समानुपातिक निर्वाचन प्राणाली अन्र्तगत निर्वाचन आयोगमा बुझाईएको नामावलीलाई लिएर विभिन्न पक्ष् अर्थात पार्टी भित्र र वाहिर दुवै तर्फबाट असहमति र असन्तोषकाबीच कुन दलबाट को समानुपातिक तर्फ सभासद भए त..?

१ नेपाली काँग्रेसको  समानुपातिक उम्मेदवारको पूर्ण सूची 
• प्रदीप गिरी • ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्की • मिनेन्द्रप्रसाद रिजाल  • प्रकाशशरण महत • मनमोहन भट्टराई • आनन्दप्रसाद ढुंगाना • अशोक कोइराला • गणेशप्रसाद विमली • जगदीश्वर नरसिंह केसी • तारिणीदत्त चटौत • भरतबहादुर खड्का • ध्रुव वाग्ले  • बलदेव बोहोरा

खस आर्य, महिला • लीला कोइराला • सुजाता कोइराला • कमला पन्त • महालक्ष्मी उपाध्याय डिना • अम्बिका बस्नेत • ईश्वरी न्यौपाने • सरिता प्रसाइँ • मधु शाही ठकुरी • अनिता देवकोटा • मिठु मल्ल • डा. आरजु राणा देउवा • दीपशिखा शर्मा ढकाल • शीला शर्मा (खड्का)

उत्पिडित जाति/आदिवासी जनजाति • गोपालमान श्रेष्ठ • कुलबहादुर गुरुङ • दिलबहादुर घर्ती • नरेन्द्रबिक्रम नेम्वाङ • सूर्यमान गुरुङ • धनराज गुरुङ • चीनकाजी श्रेष्ठ • मोहनकुमार राई • दिलमान पाख्रिन • अमरसिंह पुन • झुलबहाद��र आले • मनोहर नारायण श्रेष्ठ • लालबहादुर घले

उत्पिडित जाति/आदिवासी जनजाति, महिला • रत्न शेरचन • सीता गुरुङ • कुमारी लक्ष्मी राई • उषा गुरुङ • राज्यलक्ष्मी श्रेष्ठ • सरस्वती बजिमय • पुष्पलता लामा • बिन्दा देवी आले • अन्जना ताम्ली • सुवर्ण ज्वारचन • अन्जनी श्रेष्ठ • महेन्द्रकुमारी लिम्बु • ओमदेवी मल्ल जोशी

मधेशी • महेन्द्र यादव • रञ्जीत कर्ण • अमियकुमार यादव • लालबाबु सिंह भुइहार • बादशाह कुर्मी • अब्दुल हमिद सिद्दिकी • अमृत लाल राजवंशी • बुद्धिसागर चौधरी • हरेशप्रसाद महतो • मोहम्मद मोख्तार अहमद • दिल्लीबहादुर चौधरी • प्यारेलाल लामा

मधेशी महिला • चित्रलेखा यादव • कविताकुमारी सरदार • मिनाक्षी झा • मुक्ता कुमारी यादव • संगीता मण्डल धानुक • कौशर शाह • रश्मी ठाकुर • सरवत आरा खातुन हलवाई • रमिला देवी दास • सावित्रीदेवी चौधरी • भोटनी देवी खवास • लक्ष्मीदेवी भण्डारी • शान्तीदेवी चौधरी

दलित • मानबहादुर विश्वकर्मा • मिनबहादुर विश्वकर्मा • जीवन परियार • खड्गबहादुर बस्याल • मैकलाल बाल्मिकी • नरभान कामी

दलित महिला • सुजाता परियार • कल्पना सोप • आशा विक • विष्णुमाया परियार पिछडिएको क्षेत्र • बद्रीप्रसाद पान्डे

पिछडिएको क्षेत्र महिला • रिता शाही • चन्द्रादेवी जोशी

पहिलो संविधान सभाको निर्वाचनमा  प्रत्यक्षतर्फ निर्वाचित तर यसपालि समानुपातिक सूचीमा परेका • गोपालमान श्रेष्ठ • कूलबहादुर गुरुङ • सूर्यमान गुरुङ

पहिले पनि समानुपाति अहिले पनि समानुपातिक • प्रदीप गिरी • मिनेन्द्र रिजाल • प्रकाशशरण महत • मनमोहन भट्टराई • महालक्ष्मी उपाध्याय डिना • कमला पन्त • अम्बिका बस्नेत • धनराज गुरुङ • रत्न शेरचन • सीता गुरुङ • कविताकुमारी सर्दार • मिनाक्षी झा • आरजु देउवा • जगदीश्वरनरसिंह केसी • महेन्द्र यादव

  २.नेकपा एमालेको समानुपातिक सभासदको सूची  

खसआर्य:  .अमृतकुमार बोहोरा .युवराज ज्ञवाली .भरतमोहन अधिकारी .पशुपति चौलागाईं .काशीनाथ अधिकारी .केशवप्रसाद बडाल .भानुभक्त ढकाल .तुलाराज विष्ट .मनकुमार गौतम .बलबहादुर महत  .डा भीष्म अधिकारी .धनबहादुर रायमाझी केदार सञ्जेल निर्मल सुवेदी शान्ता मानवी .गौरा प्रसाईं .जीवन घिमिरे .सुशीला नेपाल .विद्यादेवी भण्डारी .कमला सुवेदी .टुका हमाल .कल्पना शर्मा .गरिमा शाह .गौरी ओली .ममता गिरी .वसन्धुरा रोकाया .रीता रावल

जनजाति  :  .ज्ञानबहादुर भुजेल .सिद्धिलाल सिंह .विनोद श्रेष्ठ .गङ्गालाल तुलाधार .गोकुल घर्ती .गणेशमान गुरुङ .छेवाङछेन्जन तामाङ .नरबहादुर थापा तुलबहादुर गुरुङ हर्कगोल राई .इच्छाराज तामाङ .महेन्द्र शेरचन .महिन लिम्बू .अष्टलक्ष्मी शाक्य .श्रीमाया थकाली .जयन्ती राई .लीला मगर .दिलशोभा पुन .सिन्धु जरोशा .नरदेवी पुन .प्रभा वज्राचार्य .तारा राई .शकुन्तला राजभण्डारी .मधु गुरुङ .पेम्बा लामा

मधेस : कृपाराम राना .विश्रामप्रसाद चौधरी .नागेन्द्र थारु .रञ्जना माझी .रवनी चौधरी .अम्बिका राजवंशी .सत्यनारायण मण्डल .शीतल झा .धर्मनाथप्रसाद साह .डा वंशीधर मिश्र  .रामचन्द्र साह .आदित्यनारायण कशौधन .हरिराज राजवंशी .जुनाइद अन्सारी

 मधेसी महिला :  कमलादेवी .रञ्जु झा .आशा यादव .मीना यादव   .सविया प्रवीण .अनारकली मिया .रञ्जना सरकार .राज्यलक्ष्मी गोल्छा

दलित : .रामअवतार पासवान .दुलारीदेवी .चूडामणि जङ्गली .जितबहादुर गौतम .शारदा विश्वकर्मा .भागवत नेपाली .टेकु नेपाली .ज्ञानुदेवी गैरे .अफिलाल उखेडा .शिवकुमारी गोतामे सार्की

३. एमाओवादीको समानुपातिक सभासदको सूची

खस आर्य तथा अन्य  • वेद माया भण्डारी(शाक्य) • सुरेन्द्र कुमार कार्की • भेष कुमारी राउत(भट्टराई) • रविन्द्र प्रताप शाह • कृष्ण धिताल • आशा कोइराला • भक्ती प्रसाद पाण्डे • तेज कुमारी पौडेल • रेखा शर्मा • ललिता कुमारी रेग्मी • हरिलाल ज्ञवाली • गोपाल गिरी • धनिराम पौडेल • डोर प्रसाद उपाध्याय • राम नारायण विडारी • गोमा कुवर
• जानकी कुमारी साउद रावल

मधेशी : • मोहम्‍मद जाकिर हुसैन • मोहन टुडु (उत्पीडित पनि) • अमन लाल मोदी (उत्पीडित पनि) • अजय शंकर नायक • लालेन्‍द्र कुमार मण्‍डल • राम सिंह यादब • शम्भु पासवान हजारी  • सुरेन्द्र प्रसाद जयसवाल

मधेसी महिला • दिलमाया धामी • फुलझरी देवी • दुर्गा खुना • प्रतिक्षा तिवारी मुखिया • निशा कुमारी साह • उषा किरण अ‌न्‍सारी • सोनिया यादव • अन्जना चौधरी

दलित महिला • अनिता कुमारी परियार • दुलारी हरिजन • धन माया बिश्वकर्मा(खनाल) • सीता नेपाली

दलित पुरुष • दलजित वि.के.श्रीपाली • कर्ण बहादुर वि.क.

 आदिवासी जनजाति  • ओङदी शेर्पा • श्री प्रसाद जवेगु • सुर्य प्रकाश वाला राई • सन्त कुमार दरै • जुठ बहादुर टुहुरे खड्गी • योगेन्‍द्र तामाङ घिसिङ • लाल बहादुर गुरुङ • पुनाराम थापा

 आदिवासी जनजाति महिला • राधिका तामाङ • कमला दोङ • सिर्जना तरामु खत्री • केशरी घर्ति मगर • धन पहरी  • तुलसा राना • रुपा महर्जन

४ राप्रपा नेपालको समानुपातिक सभासदको सूची कमल थापा. भाष्कर भद्रा .विक्रमबहादुर थापा . रामकुमार सुब्बा .सुशील श्रेष्ठ . सयन्द्र बान्तवा. .कुन्तीकुमारी शाही . बबिता मोक्तान लावती  .दिनेश श्रेष्ठ.लीलानाथ गिरी . लीलादेवी श्रेष्ठ.रेशमबहदुर लामा .गंगाप्रसाद यादव . कमलादेवी शर्मा.विराज विष्ट . राजेश्वरी देवी  .भानो महरा .श्यामसुन्दर टिपडेवाल . सीता लुइँटेल. श्रीकान्ती पासी .कान्ता भट्ट .राजकुमार अग्रवाल . रामदुलारी चौधरी . भक्तबहादुर विश्वकर्मा .

५.परिवार दलको समानुपातिक सभासदको सूची   . एकनाथ ढकाल . मिलन राजवंशी.

६.राष्ट्रिय जनमोर्चाको समानुपातिक सभासदको सूची  चित्रबहादुर केसी. . दुर्गा पौडेल. .मिना पुन

७. फोरम लोकतान्त्रिकको समानुपातिक सभासदको सूची.आशा चतुबेर्दी  .डा.बाबुराम पोखरेल .गीता राण् .डा.सुबोध पोखेरल .दिनबन्धु अग्रवाल .रमनी राम .पवनकुमार सारडा .सुमित्रा थरुनी .योगेन्द्र चौधरी .कल्पना चौधरी

८. नेकपा(माले) को समानुपातिक सभासदको सूची चन्द्रप्रकाश(सीपी)  मैनाली.अइन्द्रसुन्दर नेम्वाङ्. शिवचन्द्र चौधरी. कलशा महरा .कमला विक

९ .राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीको समानुपातिक सभासदको सूची    सूर्यबहादुर थापा.   जयन्त चन्द. सरोजा शर्मा . इस्तियाक अहमद खान . रमेश लामा.परशुराम तामाङ.अनन्ती पन्त   गिता सिंह.लक्ष्मी थापा पासवान.राज्यलक्ष्मी श्रेष्ठ

१०. तमलोपाको समानुपातिक सभासदको सूची .अकबाल अहमद शाह .डा.विजय सिंह .केदारनन्दन चौधरी .रमेश पटेल कुर्मी .इन्दिरा झा .मिरा चौधरी .राजकुमारी गडरिया

११ .सद्भावनाको समानुपातिक सभासदको सूची . .लक्ष्मणलाल कर्ण .विमल केडिया .नरसिंह चौधरी .शैलदेवी महतो .माधुरी रानी साह

१२. रामसपाको समानुपातिक सभासदको सूची .निर्जला राउत.धर्मेन्द्र साह. दिनेशप्रसाद साह

१३.फोरम गणतान्त्रिकको समानुपातिक सभासदको सूची सरिता यादव

१४. संघीय सद्भावनाको समानुपातिक सभासदको सूची  डा.डिम्पलकुमारी झा

१५ .नेवा पार्टीको समानुपातिक सभासदको सूची. लक्ष्मण राजवंशी

  

साल्ट ट्रेडिङ्ग कपोर्रेशन लिमिटेड

कालिमाटी, काठमाडौं
फोन नं: ०१४ २७० ३१५ ,फ्याक्स: ०१४ २७१ ७०४
Email salt@stcnepal.com, admin@stcnepal.com

नेपालको सवैभन्दा पुरानो सुपर मार्केट

विशाल बजार कम्पनी लि.
शुक्रपथ, काठमाडौं, नेपाल

फोन: ०१४ २२८ ३४२, ०१४ २४२ १८५, ०१४ २२२ ४२३
Email: info@bishalbazar.com.np

खबरका दस्तावेजहरु

December 2013
S M T W T F S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30