शनिबार, फाल्गुन १७, २०७६
BigTop ताजा

स्वेतपत्र जारी गर्दै मन्त्री मगरले असारभित्र मेलम्चीको पानी काठमाडौं पुर्याउने गरे घोषणा

काठमाडौं फागुन २, सरकारले आउँदो असारभित्र मेलम्चीको पानी काठमाडौं पुर्याउने घोषणा गरेको छ । बिहीबार खानेपानी तथा सरसफाई मन्त्रालयले मेलम्ची खानेपानी आयोजनाको स्वेतपत्र जारी गर्दै सो घोषणा गरेको हो । मन्त्रालयले आउँदो असार मसान्तभित्र दैनिक १७ करोड लिटर पानी काठमाडौंमा ल्याउने बताएको छ । चिनियाँ कम्पनी सिनो हाइड्रोले निर्माणको जिम्मेवारी पाएपछि काम तीब्रता आएको मन्त्रालयको दाबी छ ।

मन्त्रालयले हालसम्म ९४ प्रतिशत भौतिक प्रगति भएको र २७ अर्ब ९४ करोड खर्च भइसकेको जानकारी समेत दिएको छ । सुन्दरीजल पोर्टलदेखि पानी प्रशोधन केन्द्र तथा बागमती नदीसम्मको आयोजनाको काम पनि असारभित्रै सक्ने बताईएको छ । इटालियन कम्पनी सीएमसीले आयोजना छाडेर भागेपछि सरकारले आयोजना निर्माणको जिम्मा चिनियाँ कम्पनी सिनो हाइड्रोलाई दिएको थियो । सीएमसी कम्पनीले स्थानीय श्रमिक तथा सहायक निर्माण कम्पनिको भुक्तानी नदिएका कारण धेरै समस्या र अवरोध खेप्नुपरेको मन्त्रालयले जनाएको छ ।

तपाईं फेसबुकयुट्युव मार्फत् पनि हामीसंग जोडिन सक्नुहुन्छ ।

साल्ट ट्रेडिङ्ग कपोर्रेशन लिमिटेड

कालिमाटी, काठमाडौं
फोन नं: ०१४ २७० ३१५ ,फ्याक्स: ०१४ २७१ ७०४
Email salt@stcnepal.com, admin@stcnepal.com

नेपालको सवैभन्दा पुरानो सुपर मार्केट

विशाल बजार कम्पनी लि.
शुक्रपथ, काठमाडौं, नेपाल

फोन: ०१४ २२८ ३४२, ०१४ २४२ १८५, ०१४ २२२ ४२३
Email: info@bishalbazar.com.np

खबरका आर्कार्इभहरू

February 2020
S M T W T F S
« Jan    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829