शुक्रबार, फाल्गुन १६, २०७६
ताजा फोटो फिचर

महिलाको सशक्तिकरणका लागि राष्ट्रिय पैरवी अभियानको आरम्भ

काठमाडौं असोज १२,  समृद्ध नेपालका लागि सशक्त महिला नामक भेलामा राजनीतिक दलका महिलाका साथै नागरिक समाज, शैक्षिक क्षेत्र, निजी क्षेत्र, र सञ्चार माध्यमका अभियन्ता  संलग्न भएको समूहले नेपालको अर्थतन्त्रमा महिलाको सशक्तिकरणका लागि एक राष्ट्रिय पैरवी अभियानको आरम्भ गरेका छन् ।

सोकार्यक्रमको प्रमुख अतिथि, भूमि व्यवस्थापन, सहकारी र गरीबी निवारणा मन्त्री पद्म कुमारी अर्यालले वर्तमानको समयमा नेपाली महिलाले सामना गरिरहेका धेरै आर्थिक समस्याहरू विकारल रुपमा देखिएको बताउनु भयो । उहाले नेपालको विकास र समृद्धिका लागि आर्थिक सशक्तिकरण हुनु पर्नेमा जोड दिनुभयो ।  अर्का वक्ता पूर्व संचार मंत्री मिनेन्द्र रिजालले महिलाहरुको सक्रिय सहभागिता बिना समृद्ध नेपालको कल्पना गर्न नसकिने धारणा राख्नुभयो । संघिय संसद समेत रहनु भएका रिजालले महिलाहरले आफुनो हक र अधिकारका लागि संगठित रुपमा आवाज उठाउनु पर्ने धारण राख्नुभएको थियो ।

समृद्ध नेपालका लागि सशक्त महिलाहरु पनि निजी व्यवसाय, नागरीक समाजहरुको महासंघ, बैंक, लघु वित्तिय संस्था, राष्ट्रिय सरकारी संस्था, शिक्षाविद् र मिडिया संगठनहरूका प्रतिनिधि सहित सरोकारवालाहरूको विविध समूहले उक्त कार्यक्रममा भाग लिएका थिए । सहभागिहरुले सार्वजनीक रुपमा प्रतिबद्धता व्यानरमा हस्ताक्षर गरी अभियानमा मद्दत गर्न आफ्नो प्रतिबद्धता जनाएका थिए ।

समृद्ध नेपालका लागि सशक्त महिला अभियानले विभिन्न गठबन्धनसँगै पुँजीमा, लगानी र ऋणमा महिलाको सहज पहुँच , महिलाको आर्थिक सशक्तिकरणमा स्थानीय सरकारको लगानी बढाउन, र महिलाको आर्थिक सशक्तिकरण प्रति पारम्परिक दृष्टिकोणमा परिवर्तन गर्न यो अभियान सुरू भएको कार्यक्रममा जानकारी गराईएकाृ्े थियो ।

यो अभियानलाई सफल बनाउँन समूहले आफ्ना सरोकारवालाहरूको विविध गठबन्धनको साथसाथै आउँदो महिनाहरूमा राष्ट्रिय र स्थानीय रूपमा निर्वाचित अधिकारी समक्ष पैरवी घोषणा गर्ने, नागरीक समाजको गठबन्धन निर्माण गर्ने, स्थानीय तहमा संगठन बिस्तार गर्ने, महिलाहरूको लागि रहेको मौजूदा वित्तीय अवसर र कानूनी प्रावधानहरूमा सचेतना जगाउने, महिलाको आर्थिक सशक्तिकरण बारे श्रृंखलाबद्ध वित्तीय साक्षरता, सीपविकास, र उद्यमशीलतामा प्रशिक्षणको समन्वय गर्ने तयारी गरिरहेको छ ।

तपाईं फेसबुकयुट्युव मार्फत् पनि हामीसंग जोडिन सक्नुहुन्छ ।

साल्ट ट्रेडिङ्ग कपोर्रेशन लिमिटेड

कालिमाटी, काठमाडौं
फोन नं: ०१४ २७० ३१५ ,फ्याक्स: ०१४ २७१ ७०४
Email salt@stcnepal.com, admin@stcnepal.com

नेपालको सवैभन्दा पुरानो सुपर मार्केट

विशाल बजार कम्पनी लि.
शुक्रपथ, काठमाडौं, नेपाल

फोन: ०१४ २२८ ३४२, ०१४ २४२ १८५, ०१४ २२२ ४२३
Email: info@bishalbazar.com.np

खबरका आर्कार्इभहरू

September 2019
S M T W T F S
« Aug   Oct »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930